תחומי טיפול

פרופ' אהרנפלד עוסק באבחון ובטיפול של מחלות מפרקים לסוגיהן – בין דלקתיות (כמו דלקת מפרקים רומטואידית, דלקת מפרקים ספחתית-פסוריאטית, דלקת עמוד שדרה מקשחת-אנקילוזינג ספונדיליטיס, קדחת ים תיכונית משפחתית, מחלת בכצ'ט, ועוד) ובין מחלות ניווניות (דוגמת אוסטיאוארטריטיס) ובין מטבוליות כמו-גאוט (פודגרא).

דלקת מפרקים ראומטית

מחלת המפרקים הדלקתית האוטואימונית השכיחה ביותר. המחלה מצטיינת בדלקת הפוגעת בקרום הסינוביה המצפה את המפרקים תוך חדירה של התהליך לסחוס ולעצם שמתחת. בעבר המחלה הצטיינה בגרירת עיוותים מפרקיים ומוגבלות ניכרת, אשר הם נדירים ביותר בזכות התרופות החדשות הניתנות כולל התרופות הביולוגיות המסוגלות לעצור את התהליך ההרסני הדלקתי.  המחלה שכיחה פי שתיים בנשים מאשר בגברים ואחר מכל 100 איש באוכלוסיה יחלה במחלה זו.

אוסטיאוארטריטיס ניוונית

מחלה הפוגעת בעיקר במבוגרים ובקשישים בה הסחוס המפרקי נשחק ומוביל לכך שעצם נלחצת כלפי עצם דבר שגורר כאבים קשים בפרט במפרקים נושאי משקל כמו ירך וברך. במקרים מתקדמים המחלה גוררת צורך בהחלפת המפרק השחוק.

shutterstock- By sebra (1)

שגדון - גאוט - פודגרה

ההערכה היא כי כ-130 מיליון איש בעולם יסבלו ממחלה זו כאשר כשליש מהם יפתחו מוגבלות ניידותית קשה.

מחלת מפרקים דלקתית על רקע מטבולי בו שוקעים גבישי חומצת שתן במפרקים וגוררים דלקת חדה.

שקיעת גבישים אלו בכלייה עלולה לגרור גם פגיעה כלייתי. החלמה שכיחה יותר בגברים מאשר בנשים.

shutterstock - By Schira (1)

זאבת רב מערכתית - לופוס

מחלה רב-מערכתית אוטואימונית העשויה לפגוע במפרקים ובשורה של איברים  נוספים כולל קרומי הלב והריאות, כליות, עור, דם וכלי דם,  ולעיתים נדירות אף במוח.

המחלה מצטיינת בעושר של נוגדנים עצמיים שהגוף מייצר כנגד עצמו. המחלה שכיחה פי 9 בנשים מאשר בגברים.

shutterstock-By Artemida-psy

פיברומיאלגיה

מחלה לא דלקתית המצטיינת בתסמונת כאב שרירית ומפרקית כרונית ומפושטת, תוך שהיא מלווה בהפרעות שינה, כאבי ראש, נימול, ואף הפרעות בזיכרון ומצבי רוח. סיבת המחלה – התסמונת אינה ידועה אך ישנם גורמים תורמים רבים המוכרים כמלווים או גוררים אותה. לעיתים היא אף מלווה מחלת מפרקים דלקתית או שהיא עומדת בפני עצמה. המחלה פוגעת בכ-2 אחוז מן האוכלוסייה.

מקווה שזה עונה על בקשתך אך אנא שפרי את הניסוח לעברית טובה.

shutterstock- By Alila Medical Media )

דלקת מפרקים פסוריאטית - ספחתית

כשליש מחולי מחלת העור פסוריאזיס מפתחים דלקת מפרקים כרונית הפוגעת במפרקים ובקרומיהם, ובגידים שלידם. לעיתים נדירות מתפתחת גם פגיעה מקשחת בעמוד השדרה על רקע דלקתי.

shutterstock - By Flystock (1)

דלקת מקשחת של עמוד השדרה

דלקת כרונית של מפרקי האגן ועמוד השדרה אשר גוררת כאבי גב דלקתיים ובעבר גררה גם קיבוע של עמוד השדרה לעיתים אף בעמדה בלתי נוחה. כיום בזכות התרופות הביולוגיות ניתן לעצור את המחלה ולמנוע את הכיפוף המתקדם המלווה את הדלקת. כאחוז אחד מן האוכולסיה יחלו במחלה זו בעולם.

shutterstock- By Stasique (1)

הסדרים

קופת חולים בהסדר- מושלם עם כל קופות החולים למעט מכבי

ביטוחים פרטיים – כולם

Vector illustration of healthcare concept-Pixel Embargo (1)
Call Now Button